اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

جمهوری اسلامی ایران حامی بازگشت افغانستان به شرایط عادی است

خبرگزاری فارس: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مشترکات تاریخی، فرهنگی و دینی ایران و افغانستان خواستار توسعه بیشتر روابط دو کشور شد و گفت: جمهوری اسلامی ایران حامی بازگشت افغانستان به شرایط عادی است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار یونس قانونی رئیس مجلس شورای ملی افغانستان، مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران را دوست، برادر و علاقمند به سرنوشت افغانستان دانست و با اشاره به مشترکات تاریخی، فرهنگی و دینی میان دو کشور خواستار توسعه روابط در تمام زمینه‌ها شد.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مبارزات چند دهه گذشته مردم مظلوم و زجر کشیده افغانستان، حمایت‌های دولت و ملت ایران در طول جهاد مردم افغانستان بر ضد اشغالگران را یادآور شد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به شدت علاقمند صلح و ثابت و بازگشت شرایط عادی به افغانستان و خروج نیروهای اشغالگر از این کشور است.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بازسازی سریع افغانستان را از ضروریات حفظ دستاوردهای بدست آمده این کشور خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقمند است سخاوتمندانه تجربیات بازسازی پس از دفاع مقدس خود را در اختیار مردم مظلوم افغانستان قرار دهد.
وی تلاش و حسن نیت همسایگان و دوستان منطقه‌ای افغانستان برای مبارزه با تروریسم و پدیده شوم مواد مخدر را بسیار مهم خواند و ادامه داد: امروز افغانستان نیاز مبرم به آرامش و ثبات و بازسازی سریع دارد و این وظیفه دوستان این کشور را دو چندان می‌کند.
در ابتدای این دیدار یونس قانونی رئیس مجلس شورای ملی افغانستان با تقدیر و تشکر از حمایت‌های دولت و ملت ایران در تمام مقاطع جهاد، بازسازی و دوران جدید افغانستان، جمهوری اسلامی ایران را خانه دوم خود خواند و گفت: امروز مردم افغانستان بیش از هر گذشته نیاز به امنیت، ثبات و آرامش دارد تا بتواند باحفظ دستاوردهای بدست آمده به بازسازی بپردازد.
رئیس مجلس شورای ملی افغانستان روابط دو کشور را بسیار خوب و رو به گسترش دانست و با اشاره به سفر مقامات جمهوری اسلامی ایران به این کشور، ظرفیت گسترش روابط را وسیع خواند و گفت: مبارزه با تروریسم ومواد مخدر، موضوع پناهندگان، تجارت و بازرگانی، مسائل زیربنایی و صنعتی و همکاری‌های فرهنگی و.. زمینه‌های مناسب گسترش وتعمیق روابط دو کشور است.

فارس نیوز

نظر دهيد

شما بايد وارد شده براي ارسال نظر.