اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

شرایط درخواست پروانه کار برای اتباع افغانستان در ایران

شرایط درخواست پروانه کار برای اتباع افغانستان در ایران  اتباع افغانستان دارنده کارت مدت دار خروجی پس از دریافت پاسپورت و اخذ ویزای ورود با حق کار مشخص می توانند درخواست پروانه کار کنند. مدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار ایران با اعلام این خبر افزود : از آنجا که شرایط استقرار دولت قانونی در کشور افغانستان فراهم و امنیت نسبی شکل گرفته است حضور اتباع یادشده در چارچوب آواره جمعی صادق نیست.
محمدحسن صالحی مرام افزود : بنابراین بنا به توافق با سفارت جمهوری اسلامی افغانستان این افراد باید اوراق هویتی خود را به گذرنامه تبدیل و سپس درخواست پروانه کار کنند.
وی خاطر نشان کرد: سفیر افغانستان آمادگی آن سفارت خانه را برای صدور پاسپورت اعلام کرده است .
صالحی مرام تاکید کرد بر اساس ماده ۱۲۰ قانون کار جمهوری اسلامی ایران اتباع خارجی نمی توانند در این کشور مشغول به کار شوند مگر آنکه اولاً دارای ویزای ورود د با حق کار مشخص باشند ثانیاً مطابق قوانین و آیین نامه پروانه کار دریافت کنند از همین رو وزارت کار بنا بر وظیفه از اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی جلوگیری بعمل خواهد آورد و در صورت استمرار، برابر قوانین به ابطال کارت های اقامت اقدام خواهد کرد.
به گزارش سایت iribnews وی در پایان به کارفرمایان به کار گیرنده اتباع دارندگان کارت های مدت دار توصیه کرد: کارت آمایش ۳ به هیچ وجه به معنای اجازه اشتغال برای اتباع افغان نیست بنابراین لازم است هرچه سریعتر درباره تبدیل اوراق هویتی اقدام کنند.

نظر دهيد

شما بايد وارد شده براي ارسال نظر.