اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

مردم «بلخ» افغانستان یاد شهدای کربلا را گرامی داشتند

http://www.hayat.ir/image.php?id=Zm49NzUwMzIuanBn-yZ3aD13aCZ3PTI0MCZoPQ__

با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، مردم «بلخ» در شمال افغانستان، محافل و مجالس عزاداری برگزار کردند.

این مراسم‌ها از روز گذشته با شروع ماه محرم در مناطق مختلف ولایت بلخ با برافراشته شدن پرچم‌های سیاه عزا در حال برگزاری است.
در دومین روز از ماه محرم حجت‌الاسلام «سید حیدر هاشمی» از علمای برجسته ولایت بلخ در رابطه با حادثه عاشورا در سال ۶۱ هجری اظهار داشت: هرچند که از این واقعه جانسوز و رشادت‌های فرزند رسول خدا و یاران با وفایش نزدیک به ۱۴۰۰ سال می‌گذرد اما هر روز این نهضت عظیم گسترده‌تر و ماندگارتر از گذشته می‌شود.
هاشمی هدف از برگزاری مجالس عزداری برای امام حسین (ع) را شناخت ابعاد شخصیتی آن حضرت و معرفت حاصل نمودن نسبت به اهداف والا و مقدس قیام آن امام همام ذکر کرد و افزود: اگر برگزارکنندگان چنین محافلی معرفت و شناخت درستی از اهداف آن راد مردان تاریخ بشریت نداشته باشند نباید صفت پیروی از آن بزرگواران را برای خود قائل شوند.
وی با بیان این که زمانی مسلمانان می‌توانند خود را پیرو اباعبدالله الحسین (ع) بدانند که واقعاً آن بزرگوار را که به گفته‌ پیامبر عزیز اسلام «چراغ هدایت و کشتی نجات است» را درک کنند و دستورات ایشان را هم در عمل و هم در گفتار اجرا کنند.
در این مراسم که در مسجد جامع «سلطانیه» شهر مزارشریف برگزار شد، مدیحه‌سرایان و روضه‌خوانان با قرائت اشعاری در وصف شهدای کربلا یاد و خاطره جانباختگان راه حق و آزادی واقعی را گرامی داشتند.
بر اساس این گزارش، مراسم عزاداری سرور و سالارشهیدان تا سیزدهم ماه محرم الحرام در ولایت مزار افغانستان بر پا خواهد بود.

http://www.hayat.ir

نظرات بسته است.