اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در افغانستان

خبرگزاری فارس: تأمین سبد کالای خانواده، آموزش فنی حرفه‌ای، درمان بیماران و تأمین جهیزیه از جمله کمک‌های کمیته امداد به خانواده‌های بی‌سرپرست افغانستان است.

محمدرضا سلم آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، درباره پیشینه فعالیت کمیته امداد در افغانستان اظهار داشت: فعالیت‌های این کمیته که در دوران طالبان متوقف شده بود، در سال ۱۳۸۰ و پس از روی کار آمدن دولت موقت افغانستان، دوباره آغاز شد و در ولایات “بلخ “، “کابل “، “نیمروز “، “هرات ” و “مزارشریف ” خانواده‌های بی‌سرپرست را تحت پوشش خود قرار داد.
وی خاطر نشان کرد: این کمک‌ها حکم کانال ارتباطی میان مردم ایران و افغانستان را دارند.
سلم آبادی قشر هدف کمیته امداد را فقط خانواده‌های بی‌سرپرست عنوان کرد و گفت: با توجه به تداوم جنگ در افغانستان، تعداد زیادی از خانواده‌ها بی سرپرست شده اند و این اقشار هدف کمیته امداد هستند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در کابل، کمک به خانواده‌های ایتام را یک وظیفه دانست و افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) هفت هزار خانوار را که بالغ بر ۳۰ هزار نفر می‌شوند، تحت پوشش دارد.
وی این کمک ها را متنوع خواند و گفت: سبد کالایی که هر ۲ ماه توزیع می‌شود، شامل آرد، برنج، روغن و مواد شوینده است.
سلم آبادی از آموزش های فنی و حرفه ای به فرزندان خانواده‌های بی‌سرپرست خبر داد و گفت: کارگاه‌های خیاطی، کامپیوتر، خوشنویسی، برق‌کشی ساختمانی، فلزکاری و جوشکاری برای آنان دائر شده است.
وی افزود: قرار است در سال ۱۳۹۰ فعالیت کمیته امداد در ولایت “فراه ” نیز آغاز شود.
نماینده کمیته امداد از حمایت مالی این کمیته به افراد تحت پوشش خبر داد و گفت: به منظور خودکفا ساختن خانوادهای بی‌سرپرست، مبلغی میان ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار به منظور راه اندازی مشاغلی مانند کارگاه خیاطی، قالی‌بافی و غیره کمک صورت می‌گیرد.
سلم آبادی افزود: جهزیه نیز یکی از اقلام کمک‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) است که در قبال سند ازدواج به دختران تحت حمایت این کمیته بین ۱۲۰ الی ۲۰۰ دلار پرداخت می‌شود.
وی درمان را از دیگر برنامه‌های این کمیته ذکر کرد و افزود: پزشکان این کمیته به طور روزانه ۷۰ بیمار را ویزیت کرده و داروی مورد نیاز آنان را نیز تأمین می‌کنند.

نظرات بسته است.